Кому ти потрібен/а:
Фінансова підтримка Сапарі-проектів дуже цінна для нас, однак людські ресурси нашої команди не можуть вирішити всі поточні проблеми, тому волонтерство є надзвичайно цінним для нас і для людей, які покладаються на допомогу Сапарі.
Ваша підтримка дає нам сили продовжувати боротьбу та допомагати тим, хто нас потребує.
Подивіться результат
The Coalition for Equality, with the support of the Civil Society Foundation, presents a new report highlighting the critical state of human rights and equality in Georgia.
„კოალიცია თანასწორობისთვის“, სამოქალაქო საზოგადოების ფონდის მხარდაჭერით, წარმოადგენს ახალ ანგარიშს, რომელიც ასახავს საქართველოში ადამიანის უფლებებისა და თანასწორობის კრიტიკულ მდგომარეობას.
„სამოქალაქო საზოგადოების ფონდის“ ოფისში, არასამთავრობო ორგანიზაციებმა ბრიფინგი გამართეს და „მეგობარი აქტის“ მნიშვნელობაზე ისაუბრეს.
12 მარტს დააკავეს პოლიციელი, რომელიც არასრულწლოვანი შვილის თვალწინ ცოლზე სისტემატურად ძალადობდა და ქალს იარაღის გამოყენებით მოკვლით ემუქრებოდა.
ფილმი გვიყვება პოლიტიკოსი ქალის ამბავს, რომელსაც მის წინააღმდეგ მიმართულ დეზინფორმაციულ კამპანიასთან გამკლავება უწევს.
8 მარტს, 19:30 საათზე, ქალთა მოძრაობისა და ფემინისტური ორგანიზაციების ინიციატივით, გაიმართება მარში – ქალები რეჟიმის წინააღმდეგ, რომელიც რესპუბლიკის მოედნიდან დაიწყება და პარლამენტთან პერფორმანსით დასრულდება.
6 მარტს საფრანგეთის ელჩი შერაზ გასრი საფარს ეწვია.
ზესტაფონის რაიონულმა სასამართლომ 2024 წლის 26 აგვისტოს არასრულწლოვანი ნ.
The study examines the impact of cyberviolence on gender inequality, the role of the state in its prevention and victim protection, and international best practices that can be used to implement effective policies and support programs.
კვლევა მიმოიხილავს კიბერძალადობის გავლენას გენდერულ უთანასწორობაზე, სახელმწიფოს როლს მისი პრევენციისა და მსხვერპლთა დაცვის კუთხით, ასევე საერთაშორისო საუკეთესო პრაქტიკებს, რომლებიც შეიძლება, გამოყენებულ იქნას ეფექტიანი პოლიტიკისა და მხარდაჭერის პროგრამების დანერგვისთვის.
On December 18, 2024, the Tbilisi Court of Appeals issued a verdict in the case of Tea Godoladze, acquitting a man previously convicted of domestic violence.
2024 წლის 18 დეკემბერს თბილისის სააპელაციო სასამართლომ თეა გოდოლაძის საქმეზე გამოიტანა განაჩენი, რომლითაც გაამართლა ოჯახში ძალადობაზე მსჯავრდებული კაცი.
კიბერუსაფრთხოება ერთ-ერთი მთავარი გამოწვევაა თანამედროვე ციფრულ სამყაროში.
პირს, რომელმაც თანხმობის არ არსებობისას მასთან სახლში მისულ ქალთან სექსუალური კავშირი დაამყარა, 6 წლით თავისუფლების აღკვეთა მიესაჯა.